Haberlerin Ağında İslam Edward W. Said

ISBN:

Published: 1984

204 pages


Description

Haberlerin Ağında İslam  by  Edward W. Said

Haberlerin Ağında İslam by Edward W. Said
1984 | | PDF, EPUB, FB2, DjVu, AUDIO, mp3, ZIP | 204 pages | ISBN: | 10.55 Mb

...Batılı siyasetbilimcileri ve bazı medya çevreleri İslamiyeti büyüteç altına almış durumda. İslamiyet ve İslam Dünyası, merkezi bir tartışma konusu. Aslında görülüyor ki, bugünün İslami gruplaşmalarının çoğu Amerika Birleşik DevletlerininMore...Batılı siyasetbilimcileri ve bazı medya çevreleri İslamiyeti büyüteç altına almış durumda.

İslamiyet ve İslam Dünyası, merkezi bir tartışma konusu. Aslında görülüyor ki, bugünün İslami gruplaşmalarının çoğu Amerika Birleşik Devletlerinin yörüngesinde odaklanıyor. Ya Birleşik Devletlerinin yörüngesinde odaklanıyor. Ya Birleşik Devletlerin müttefiki ya da müşterisi. Suudi Arabistan, Endonezya, Malezya, Pakistan, Mısır, Fas, Ürdün ve Türkiye militan Müslümanlar olarak adlandırılan grupların nispeten daha çok rastlandığı ülkeler. Çünkü bu ülkelerde rejim Amerika Birleşik Devletleri tarafından açıkça destekleniyor.

Genelde tecrit edilmiş ve kendi halkına yabancılaştırılmış azınlık hükümetler Birleşik Devletlerin nüfuzunu kabüllenmeye zorlanıyor.2000 yılının ortalarında İsrail ordusu, işgal ettiği Güney Lübnandan çekildi. Bölgeye Hizbullah militanları yerleşti. Bununla birlikte yine 2000 yılının Mayıs-Haziran aylarında Türkiye ve Batı medyasında İranın, uluslararası terörizmi desteklediği ve doğrudan uyguladığı şeklindeki iddialar yoğunlaştı.

Yani tüm dünyanın ilgisi tekrar Ortadoğuda odaklanmış durumda. Edward Saidin 1981de yazmış olduğu Haberlerin Ağında İslam, bu iddiaları değerlendirmesi ve kaynağını göstermesi açısından güncelliğini korumaktadır.Enter the sum

Related Archive BooksRelated Books


Comments

Comments for "Haberlerin Ağında İslam":


cammiebento.com

©2008-2015 | DMCA | Contact us