Kabulo knygininkas Åsne Seierstad

ISBN:

Published:


Description

Kabulo knygininkas  by  Åsne Seierstad

Kabulo knygininkas by Åsne Seierstad
| | PDF, EPUB, FB2, DjVu, AUDIO, mp3, RTF | | ISBN: | 10.59 Mb

2002 metų pavasarį, žlugus Talibanui, norvegų karo korespondentė Afganistane Asne Seierstad, baigusi apie tris mėnesius trukusį darbą prie pat fronto, stepėse į šiaurę nuo Kabulo, sulaukė kvietimo pagyventi Kabule su knygyno savininko, AfganistanoMore2002 metų pavasarį, žlugus Talibanui, norvegų karo korespondentė Afganistane Asne Seierstad, baigusi apie tris mėnesius trukusį darbą prie pat fronto, stepėse į šiaurę nuo Kabulo, sulaukė kvietimo pagyventi Kabule su knygyno savininko, Afganistano patrioto, daug kartų nusivylusio savo šalimi, Sultano Khano šeima – dviem žmonomis ir penkiais vaikais.

Žurnalistė turėjo išskirtinę galimybę stebėti šeimos narių gyvenimą, susipažinti su šalies papročiais, beteise moterų padėtimi.Keturis mėnesius A. Seierstad leido dienas su moterimis, kaip ir jos, vilkėjo čadrą, tenkinosi joms suteiktomis šykščiomis laisvėmis ir paisė daugybės joms skirtų draudimų.

Šis eksperimentas autorei atrodė labai patrauklus, bet kartu slegiantis. Taip atsirado knyga apie kasdienį Kabulo šeimos gyvenimą: piršlybos, vedybos, viltis ir baimė, nusikaltimas ir bausmė, buitis, santykiai moterų, priverstų dalytis vieną vyrą. Tačiau vienos šeimos gyvenimas leidžia susipažinti su šalies kultūra, papročiais, moterų diskriminacija.

Autorė pateikia skaitytojams pasakojimą apie tai, ką matė ir patyrė pati, ir perpasakoja įsimintinas istorijas, girdėtas iš kitų.Åsne Seierstad buvo vienintelė pasaulio moteris žurnalistė, teikusi informaciją spaudai ir TV apie Kabulo bombardavimą 2001 m. ir Bagdado - 2003 m. Ji žinoma kaip žurnalistė, leidžianti žmonėms išsipasakoti tokias istorijas, kurių TV žiūrovai neturi galimybių išgirsti per trumpas žinių laidas.„Kabulo knygininkas“ tapo viena iš skaitomiausių norvegų autorių kada nors parašytų knygų Norvegijoje ir visame pasaulyje.

Knyga, pasak kritikų, parašyta novelės forma, tačiau laikantis žurnalistinio objektyvymo, joje esama ir lyrinių nukrypimų, ir ironijos.Enter the sum

Related Archive BooksRelated Books


Comments

Comments for "Kabulo knygininkas":


cammiebento.com

©2008-2015 | DMCA | Contact us